Сторінка для батьків

Поради батькам напередодні ЗНО

Іспити, від яких так багато залежить, серйозна і важлива перевірка не тільки знань школяра, але і його психологічної стійкості.

Іспити часом перетворюються на справжнє випробування. В шкільному віці досвід серйозних життєвих випробувань ще дуже невеликий і, звичайно ж, психологічного гартування недостатньо.
Екзаменаційний стрес – один з найпоширеніших видів стресу у старшокласників. Це головний негативний фактор, який впливає на результати зовнішнього незалежного оцінювання. З іншого боку, абсолютний спокій – теж не вихід, адже здорова "спортивна злість" допомагає мобілізувати всі ресурси і впоратися зі збільшеним об'ємом завдань.
А чи можна подолати цей стрес без напруги і страхів?
Психологи запевняють, що це реально.
Перші, хто може допомогти впоратися зі стресом перед іспитами – батьки.
Сімейна атмосфера є головним чинником успішної підготовки випускника до складання іспиту. У період, коли підліток готується до тестування, батьки повинні створити йому максимально комфортні умови.
Крім того, психологи стверджують: якщо ви хочете, щоб у вашого підлітка було менше проблем, позбудьтеся від власних. Надихайте особистим прикладом: подорожуйте навіть на близькі відстані, вмикайте фантазію, щоб урізноманітнити звичайні сімейні вечори, відвідуйте виставки і театри. Покажіть, що бути дорослим – це цікаво.
Перед батьками стоїть одне з найголовніших завдань  підтримка!
Підтримувати того, хто вчиться,  виходить вірити в нього. Надати психологічну підтримку школяреві можна простими словами: "Я знаю тебе і впевнений, що ти все зробиш відмінно", "Ти зможеш з цим впоратися", "Ти знаєш весь матеріал дуже добре", "У тебе все вийде".
Школяреві допоможуть впоратися з власним хвилюванням заохочення і – чи не найголовніше – спокій самих дорослих.
Батькам у цей період важливо бути одночасно суворими та добрими, але не виступати у ролі суддів. У цей період підліток дуже добре відчуває батьків, тому важливо контролювати інтонацію голосу, вираз обличчя, різні дотики. Запропонуйте йому свою участь у підготовці до іспитів, але не наполягайте. Підтримуйте свою дитину, демонструйте, що розумієте його переживання. Важливо донести до випускника думку, що кількість балів не є досконалим вимірником його можливостей.
Батьки  двигун успіху випускника
Дійсно, роль батьківської підтримки у підготовці до ЗНО переоцінити складно. Але потрібно розуміти, що надмірна опіка може тільки нашкодити. Одинадцятикласник – це відповідальна людина, яка думає, хоча й не здатна робити самостійно абсолютно все.
На батьках лежить зобов'язання допомогти своєму старшокласникові у розподілі часу. У віці 16-18 років у підлітка в голові одночасно стикається велика кількість різних думок, переживань і амбіцій. Власне, якщо правильно забезпечити режим дня – зникне й весь стрес. Принаймні, його значна частина.
Щоб максимально мінімізувати вплив стресу на навчальні завдання, учневі слід дотримуватися простих рекомендацій.
  1. Спати мінімум 8 годин на добу, можна виділити одну годину на сон вдень після школи.
  2. Пити достатньо води: зневоднення – ще одна причина швидкої втоми та поганої реакції.
  3. Стежити за тим, щоб у раціоні вистачало вітамінів і білкової їжі швидкого засвоєння.
  4. Якомога раніше визначитися з предметами на ЗНО та почати підготовку, щоб рівномірно розподілити заняття.
  5. Обрати курси та викладачів з підготовки до ЗНО та скласти розклад занять, він повинен висіти на видному місці.
  6. Скласти список тем для повторення з кожного предмету і повісити його на стіну. Позначати пройдену кількість повторень і при необхідності доповнювати список. Докладніше про запам'ятовування інформації – в нашій статті.
  7. Кожен день перед сном відзначати свої досягнення, обов'язково знайти мінімум п'ять пунктів, за які варто себе похвалити, і хвалити від усього серця.
  8. Вивчити вправи на розслаблення та медитацію, у тому числі дихальні вправи – це може стати в нагоді при написанні ЗНО.


ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ОСВІТУ

    Освіта - основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.
    Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору,
 збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.
   Освіта в Україні грунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами.

 Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини
   1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
   2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
   3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:
   - постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
   - поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
   - виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
   - сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
   - виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
   4. Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї.

 Стаття 60. Права батьків

 Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:
   - вибирати навчальний заклад для неповнолітніх дітей;
   - обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування навчальних закладів;
   - звертатися до державних органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей;
   - захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.

Немає коментарів:

Дописати коментар